reede, juuni 24, 2016

Aasta 2016

2016 aasta on juba mõnda aega olnud. Minu jaoks on see esimene poolaasta olnud viimase aja üks raskemaid. Nii tööalaselt, peresiseselt, kui veidi laiemat peret silmas pidades.
Hetkel (puhkuse lävel) saan veidi hinge tõmmata ja vaadata (nii edasi kui tagasi). Ja ainuke, mida ma seda hullu aega vaadates oskan öelda - minu õnn on see,et mul on just selline pere, just selline laiem pere ja just see töö. Üks aitas teise muredega hakkama saada. Ja välja tulla. Ja hakkama saada. Ja leida võimalikult mõistlikud lahedused.

Las see aeg jääda. Nüüd saab edasi vaid paremaks minna. Juba seetõttu, et puhkus on meie õuel. Viimastel aastatel on mul olnud komme puhkuse iga päeva paari sõnaga kirjeldada. iseenda jaoks. Seni tegin seda paberil. Sel korral tahtsin teha siia - oma kauaks unustusse jäänud blogisse.

Kolmapäev (22.06) oli alles tööpäev, aga õnneks lühike. Jõudsin koju jalgu lohistades (vahepeal veel pangast Laurale kaarti välja võttes ja turule põigates). Lihtsalt olin väga-väga väsinud. Kõigest. Hoiatasin kõiki, et nüüd algab mul puhkus ja see tähendab, et ma ei korista ega tee ka süüa. Aga sellegipoolest jõudsin veel ka poodi (šašlõki kraami ostma), kiirelt liha marineerima ja kurgid hapnema ning õhtul läksime peole - Ülenurme jaanitulele (http://www.epm.ee/). Rahvast oli tohutult palju. Aga ilm oli mõnusalt soe, jalutasime ja vaatasime ja sõime jäätist-lihapirukat ning tuju oli hää. H võitis loosiga raamatu lammastest ja Ülenurme valla kruusi. Igati väärt asjad :)

Neljapäev (23.06) - küll oli hea magada. Just nii kaua kui minule oli vaja (~ 9 ärksin üles), paraadi vaatamine telekast, veel viimane otsustamine, et kuhu jaanituletama läheme ja minek. Maale. Niisama tuiama, mängima, liha grillima. Kõik said kenasti päikest. Aga mina (tubane linnavurle) sain ikka päris korralikult. Käed ja selg on igatahes punased :)
Ilm oli taas fantastiline, päeval isegi natuke liiga palav. Aga õnneks pisikese tuulega ja seega suuremast sääskete toitmisest pääsesime. Kella 22 paiku liikusime linna tagasi, lapsed koju, ise Raadi jaanitulele. Taaskord ilm imeilus, rahvast hästi palju. Tore oli kohtuda üle pika aja Kai ja Viljariga. Svjata Vatra ja Kihnu poisid tegid parajat mürglit :)

Reede (24.06) oli oleme_kodus_ja_puhkame projekti päev. KE läks sõber J-ga maale jalgpalli taguma (ja eks ka vaatama). Meie L ja H-ga jäätise shopingul, kui sain kõne - maasikad saabuvad. Kiirelt sügavkülma sulatamine ja peaaegu 10 kg toormoosiks tegemine. Hiljem L-ga mõtlesime, et küll on hea kui plaane ei tee - plaanid tulevad ise :)

Kommentaare ei ole: