teisipäev, aprill 25, 2006

Müts kuubis / Hat, hat and hat

Mõtlesin pikalt, et mida küll sissejuhatuseks kirjutada. Mitte mõhkugi ei tulnud pähe. Seega ütlen otse, et mind on tabanud mütside hullus. Lihtsalt niisama. Ja selle raames vehkisin ma mitu mütsi valmis.
Esimesed jõudsin täna pärast pikka klõpsutamist (modellid polnud üldse kaastöövalmid) isegi jäädvustatud.
Müts nr 1 ehk nokats: idee pärit Aeti kodukalt. Veidi sättisin oma poja pea järgi ümber. Kuigi meie issi oli väga skeptiline sellise asja heegeldamise suhtes, siis tulemuses oli ta üllatunud. Tüng ;) Materjal: Capri (50 g/125 m); kulus täpselt 1 tokk.
Müts nr 2 ehk pitsikas: hakkasin ajatäiteks (sõitsin auto tagaistmel maale - 1 tund loksumist) midagi tegema. Tulemus on selline. Sellne "ei kommentaari" müts tuli.
Materjal: Kotiväki (200 g/ 663m); kulus väga vähe.
Müts nr 3 ehk mõnusalt pehme triibumurukas: läksin mingipäev Liann Lõngadesse ja nägin seda lõnga. Ja lihtsalt niisama ostsin. Katsumiseks. Tuli aga lihtne murumüts.
Materjal: Formosa (50 g /183 m); kulus vähem kui 50 g.

PS Et oleks veidi arusaadavam, siis modellipoisi pü on 52 cm ja modellineiu 49 cm.
I add explanations in English later.

6 kommentaari:

Sots ütles ...

Väga toredad!
Minu jaoks on mütsi heegeldamine müstika. Kui mütsi kudumist alustad ikka alt servast ja seega pole mütsi laiusega probleemi, siis mütsi heegeldades peab enne vist vähemalt kolm mütsi heegeldama, et aru saada, kui palju seda alguse ringi kasvatada, et õige peaümbermõõt saavutada. Sellepärast polegi minu lapsel ühtegi heegeldatud mütsi;)

Maret ütles ...

Mida muud öelda, kui et "harjutamine teeb meistriks :)". Tegelikult saab paari mütsiga tõesti nipi kätte ja siis pole enam erilist muret. Mütsi kudumine on minu jaosk just keerulisem (kipun liiga vara lõpetama). Sots - teeme vahetust ;)

Sots ütles ...

Nõus, teeme ära:D

Anneli ütles ...

Millal ise sarnaseid mütse kandma hakkad? :P

Maret ütles ...

Mina või? Arvan, et mitte kunagi. Pole päris minule.

Anonüümne ütles ...
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.